Tekstilac iz Odžaka ispisao klupsku istoriju plasmanom u Superligu, Pančevci izborili opstanak

RTV pre 24 dana  |  Tanjug

IVANJICA - Fudbaleri Tekstilca iz Odžaka novi su članovi Superlige Srbije, pošto su večeras u drugoj utakmici baraža u gostima odigrali 1:1 protiv Javora.

Tekstilac je u prvoj utakmici kod kuće pobedio 1:0, pa je tako ukupnim rezultatom 2:1 bio bolji u dvomeču. Klub iz Odžaka će prvi put igrati najkvalitetnije fudbalsko takmičenje u Srbiji, dok se Javor posle dve sezone ponovo seli u Prvu ligu Srbije. Strelci na meču bili su Miroslav Marković iz penala u 53. minutu za Tekstilac, odnosno Bubakari Dukure u 75. minutu za domaćina. Fudbaleri Železničara iz Pančeva pobedili Inđiju u baražu i ostali u Superligi Srbije