Finale trke 110 metara sa preponama: Samba-Majela i Simoneli osvojili zlato u Rimu

Kurir 08.06.2024

Francuska atletičarka Sirena Samba-Majela osvojila je zlatnu medalju u trci na 100 metara s preponama na Evropskom prevenstvu u Rimu.

Ona je do zlata stigla rezultatom 12,31 sekunda, što je novi rekord evropskih prvenstava. Srebro je osvojila Ditađi Kambunđi iz Švajcarske rezultatom 12,40 sekundi. Treća kroz cilj je prošla aktuelna evropska šampionka Poljakinja Pia Žižovska vremenom 12,42. Italijanski atletičar Lorenco Ndele Simoneli osvojio je zlatnu medalju u trci 110 metara s preponama na Evropskom prventvu u Rimu. On je do zlata stigao rezultatom 13,05 sekundi, što je novi nacionalni rekord