Boston ponovo siguran na svom parketu - serija se seli u Teksas

RTS pre 8 dana

Košarkaši Boston seltiksa savladali su na svom parketu ekipu Dalas maveriksa 105:98 u drugom meču finalne serije, pa sada vode sa 2:0. Luka Dončić je meč završio sa tripl-dablom, ali to nije značilo Dalasu kojem je falilo raspoloženih pojedinaca.

Dalas je bolje otvorio utakmicu. Bolji procenti šuta, na većem uzorku donosili su mu prednost, tokom prvih 15-ak minuta. Boston je u igri u ovom delu ostajao zahvaljujući velikom broju izvedenih penala, pa je najveća prednost gostiju iznosila tek sedam poena. Druga četvrtina donela je par promena vođstva, a timovi su konstantno igrali čvrstu odbranu koju je podignut sudijski kriterijum dozvoljavao tada. Na poluvreme timovi su otišli sa rezultatom 54:51 u korist