Hrabroj Srbiji set protiv Holandije: Naše odbojkašice parirale favoritu na početku trećeg turnira Lige nacija

Dnevnik pre 15 dana  |  Dnevnik.rs

Podmlađena ženska seniorska odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je prvu utakmicu trećeg, poslednjeg turnira Lige nacija u Japanu i bolja od naših devojaka bila je Holandija 3:1 (25:20, 25:21, 18:25, 25:12).

Srbija je u prva dva seta bila dostojan rival favorizovanoj Holandiji, pošto je u većem delu istih uspevala da odraži korak za protivnikom, a u nekolika navrata je imala i rezultatsku prednost. Trud seniorki Srbije isplatio se u trećem periodu, pošto su pri vođstvu rivala od 11:7, vezale šest poena, što im je u nastavku ulilo dodatno samopouzdanje da smanje ukupan zaostatak za rivalom. U četvrom periodu je za konačan ishod bilo presudno iskustvo Holandije, koje je