Sećate li se ko je od Srba poslednji dao gol Englezima?

Sport klub pre 7 dana  |  Autor: Nikola Stamenić

Seniorske reprezentaacije Srbije i Engleske sastaće se u nedelju u Gelzenkirhenu prvi put u istoriji, a prethodni duel sa Gordim Albionom naš državni tim je igrao pod imenom Srbija i Crna Gora 3. juna 2003. godine. „Oseti pobedu“ Tada je održan prijateljski meč u Lesteru, a Englezi su pobedili sa 2:1.

Poveli su golom Stivena Džerarda na asistenciju Majkla Ovena, izjednačio je Nenad Jestrović krajem prvog poluvremena, a presudan je bio pogodak Džoa Kola iz slobodnog udarca u 83. minutu. Selektor SCG bio je Dejan Savićević, a Engleze je predvodio Sven Goran Erikson. Za domaćina je igrao sadašnji šef na klupi favorita Prvenstva Evrope Geret Sautgejt. Utakmica u Lesteru bila je za SCG pripremna za odlučujuće duele u kvalifikacijama za EURO 2004 u Portugalu, a