Srpski parakajakaš Strahinja Bukvić osvojio bronzu na Evropskom prvenstvu u Segedinu

RTS pre 8 dana

Srpski parakajakaš Strahinja Bukvić osvojio je danas bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Segedinu u disciplini KL2 na 200 metara.

Bukvić je trku na 200 metara završio za 44,788 sekundi. Zlatnu medalju osvojio je Ukrajinac Mikola Sinjuk 43,455, a srebrnu Kristijan Volpi iz Italije (44,188). Bukvić je još ranije obezbedio učešće na Paraolimpijskim igrama u Parizu, od 28. avgusta do 8. septembra. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je parakajakašu Strahinji Bukviću na osvojenoj bronzanoj medalj. "Još jedna medalja za Srbiju na Evropskom prvenstvu u Segedinu! Naš Strahinja Bukvić