Fudbaleri Srbije izgubili od Engleske sa 1:0 na Evropskom prvenstvu

RTV pre 6 dana  |  Tanjug

GELZENKIRHEN - Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je večeras od selekcije Engleske rezultatom 1:0 u Gelzenkirhenu u meču prvog kola grupe C na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.Jedini gol u prvom poluvremenu postigao je Džud Belingem u 13. minutu. Engleska je ušla ofanzivno u meč, a ova selekcija je povela 1:0 već u 13. minutu. Bukajo Saka je centrirao u peterac Srbije, a lopta je zakačila Strahinju Pavlovića i došla je do Belingema, koji je glavom zatresao mrežu golmana Srbije Predraga Rajkovića.

Srbija je prvi udarac ka protivničkom golu izvela u 20. minutu, a šut Aleksandra Mitrovića završio je pored stative engleske reprezentacije. Engleska je novu priliku imala u 25. minutu. Kajl Voker je dobro prošao po boku, ušao je u kazneni prostor Srbije, a njegov udarac je završio pored gola. Srpski fudbaler Nemanja Gudelj zaradio je žuti karton u 39. minutu zbog prekršaja nad Belingemom. Filip Kostić je zbog povrede morao da napusti teren u 43. minutu, a u igru