Hrabrost bez nagrade: Malo do podviga - kako je Srbija nadigrala Englesku u 2. poluvremenu, ali nije izbegla poraz

Večernje novosti pre 8 dana  |  Od specijalnog izveštača

HRABRI „orlovi“ nisu nagrađeni podvigom. Nadvisilu su vicešampiona Evrope u drugom poluvremenu, mučili ga, ali je nažalost falio završni udarac: Srbija – Engleska 0:1 (0:1). Favorizovanom i neubedljivom Albionu je jedna dobra akcija i gol Belingema u baksuznom 13. minutu donela minimalni trijumf.

FOTO: Tanjug/AP Zaslužili smo više, neka nam se vrati u preostala dva meča sa Slovenijom (20. juni) i Danskom. Sa ovakvim, pravim stavom i odlučnošću možemo do drugog kruga Evra. Bilo je ovo izdanje za pohvalu, posle 24 godine ponosno smo se vratili na najveću kontinentalnu scenu. Igrali smo srcem, borbeno i igrači su aplauzima i ovacijama ispraćeni sa „Šalke arene“. Piksijev eksperiment da počne meč bez kapitena Dušana Tadića možda nije doneo rezultat, ali nije