Ukrajina na kolenima: Rumunija joj napunila mrežu uz najlepši gol na EURO 2024 u dosadašnjim mečevima (video)

Večernje novosti pre 8 dana

Fudbalska reprezentacija Rumunije na sjajan način je otpočela svoju priču na EURO 2024 - deklasirala je Ukrajinu sa 3:0, iako je bila u potpuno potčinjenom položaju trećinu utakmice.

FOTO: Tanjug/AP Tih uvodnih pola sata, tačnije 29 minuta, protekli su u ukrajinskoj dominaciji, posedu lopte od čak 78% vremena, ali... Jedno je imati loptu. A drugo - znati šta je najbolje s njom uraditi. Tako je sjajni golman Reala, Andrij Lunjin, pogrešno ispucao loptu u tom 29. minutu, pravo ka Rumunu Manu koji je bio na desnoj strani, na oko 25 metara od ukrajinskog gola. Man je tada izveo prvu od svoje dve asitencije - proigrao je levo od sebe saigrača, a on,