EURO24 - peti dan: Portugalci savladali Češku, Fudbaleri Turske pobedili Gruziju

RTV pre 7 dana  |  RTS

MINHEN, LAJPCIG - Fudbalska reprezentacija Portugalije pobedila je večeras u Lajpcigu selekciju Češke rezultatom 2:1 (0:0) u meču prvog kola grupe F na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj. Fudbalska reprezentacija Turske pobedila je danas u Dortmundu selekciju Gruzije rezultatom 3:1 (1:1) u meču prvog kola grupe F na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Prvu veliku šansu na utakmici u Lajpcigu imao je Kristijano Rolando u 32. minutu, ali je golman Češke Jindrih Stanek istrčao na vreme i sprečio gol Portugalije. Češka je povela u 62. minutu kada je Lukaš Provod uputio šut sa 20 metara. Fudbaleri Portugalije su do izjednačenja došli posle autogola Robina Hranača u 69. minutu. Diogo Žota je u 87. minutu postigao gol, ali je posle VAR provere sudija Marko Gvida poništio pogodak. Preokret i pobedu za Portugaliju je