Srpska plivačica ipak bez olimpijske norme Anja Crevar osvojila četvrto mesto na Evropskom prvenstvu u Beograd

Dnevnik pre 7 dana  |  Tanjug

BEOGRAD: Srpska plivačica Anja Crevar osvojila je četvrto mesto na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Crevar je bila četvrta u finalu trke na 400 mešovito sa vremenom 4:46,23, pa nije uspela da stigne do olimpijske norme koja je postavljena na 4:38,53. Zlato je osvojila Izraelka Anastasija Gorbenko sa 4:36,05. Mlada Mađarica Vivijen Jakl je sa 16 godina stigla do srebra sa 4:38,96, dok je njena 19 godina starija sunarodnica Žužana Jakaboš stigla do bronze sa 4:40,24. Beograd je do 23. juna evropska prestonica vodenih sportova. Takmičari iz više od 40 zemalja