Medalja za Srbiju! Barna osvojio bronzu na 100 metara slobodno na Evropskom prvenstvu u Beogradu

Kurir pre 7 dana

Srpski plivač Andrej Barna osvojio je bronzanu medalju u trci na 100 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Barna je do bronze stigao s vremenom od 47,66 sekundi. Zlatnu medalju osvojio je rumunski plivač David Popovići koji je trku završio za 46,88 sekundi, dok je srebro pripalo Mađaru Nandoru Nemetru (47,49). Vanja Udovičić, nekadašnji proslavljeni srpski vaterpolista i ministar sporta, a sada jedan od podpredsednika Evropske federacije vodenih sportova dodelio je medalje pobedniku, drugoplasiranom ali i našem plivaču Andreju Barni. KO JE ANDREJ BARNA? Plivačku