Spektakularni preokret Srbije za korak bliže Olimpijskim igrama

Sputnik pre 7 dana

Odbojkaši Srbije savladali su Kubu u prvom meču treće ujedno i poslednje nedelje Lige nacija rezultatom 3:2 (22:25, 21:25, 25:16, 25:21, 15:12). Ova pobeda od velike je važnosti za srpski tim jer može da se ispostavi kao jedna od ključnih za plasman na Olimpijske igre.

Loše su srpski odbojkaši ušli u meč, za kratko vreme već su bili u zaostatku od četiri poena, ali su se isto tako brzo i vratili u igru. Međutim, odbojkaši Kube uspevali su da vrate prednost koju su čuvali do samog kraja seta. Bilo je nagoveštaja da bi moglo da se desi čudo jer protivnici nisu koristili set lopte, a Srbija je vezala četiri poena, međutim Kuba koristi šansu i stiže do prednosti. U drugom setu bilo je daleko neizvesnije, prednost su na momente imale