Srpska miks štafeta peta u Evropi, Stjepanović osmi

Sport klub pre 5 dana  |  Autor: Vladimir Todorović

Miks štafeta reprezentacije Srbije na 4x100 metara slobodno osvojila je peto mesto na prvenstvu Evrope, dok je Velimir Stjepanović samo dan posle spektakularne trke i zlata u štafeti 4x100 slobodno zauzeo osmu poziciju u finalu na 200 slobodno.

Ekipa u sastavu Velimir Stjepanović, Andrej Barna, Nina Stanisavljević i Katarina Milutinović do cilja je stigla za 3:27,60 i nedostajalo im je 59 stotinki da dođu do odličja koje je pripalo Nemačkoj sa rezulattom, 3:27.01. Srpski tim je vodio posle prve dve izmene u kojima su bili Stjepanović i Barna međutim u nastavku trke Nina Stanisavljević i Katarina Milutinović nisu uspele da sačuvaju stečenu prednost i Srbija je završila na petoj poziciji. Evropski šampion u