Grande Italija! Prvak Evrope šokirao Hrvate i obradovao Srbiju

Večernje novosti pre 3 dana

Golom u 98. minutu, Italija ne samo da je izborila 1:1 sa Hrvatskom, već je prošla u nokat fazu EURO 2024, kao drugoplasirana u grupi B, a "vatrene" šokirala - em ih je bacila na treće mesto, sa očajnim učinkom (dva boda, gol-razlika 3:6), em je obradovala Srbiju koja bi možda mogla i remijem sa Danskom da prođe dalje, pod uslovom da Slovenija izgubi od Engleske, a u grupi F Češka i Gruzija ne osvoje ni bod u poslednjem kolu.

FOTO: Tanjug/AP Oprezno se krenulo sa obe strane, u prvih 15 minuta je bilo klasično ispitivanje snaga, a zatim Italijani podižu nivou igre. Do poluvremena su stvorili nekoliko šansi od kojih je najbolju imao Bastoni u 27 minutu kada se našao sam unutar pet metara i glavom šutirao pod prečku, ali je Livaković nestvarnom odbranom sprečio čist pogodak ''azura''. Početak drugog poluvremena apsolutno je pripao Hrvatskoj, bili su bolji rival na terenu, znatno su