Poljska se oprostila remijem: Upamekano koštao Francuze prve pozicije

Euronews pre 3 dana  |  Autor: Euronews

Nije Poljska ravna Francuskoj, ali se Dajo Upamekano postarao da tako izgleda. "Trikolori" su odigrali nerešeno sa svojim poslednjim protivnikom u grupnoj fazi EURO 2024 rezultatom 1:1 (0:0), čime su sebe premestili na drugu poziciju, i omogućili Austriji da se neočekivano plasira kao prvoplasirana reprezentacija.

Oba gola na utakmici postignuta su sa penala. Kilijan Mbape je svoj postigao u 56. minutu, dok se Robert Levandovski revanširao svom protivniku na isti način u 79. minutu meča. Moramo biti objektivni i priznati da rezultat nije bio realan pokazatelj stanja na terenu. Nekoliko faktora je uticalo da Francuska izgubi tron Grupe D. Svakako se mora pomenuti kao prvi Lukaš Skorupski, golman Poljske koga je danas zaposeo duh Ikera Kasiljasa, i pomogao "orlovima" da se od