"Nula" u Kelnu, Slovenija se odbranila protiv Engleza za istorijski rezultat

RTS pre 3 dana

Fudbaleri Engleske i Slovenije odigrali su 0:0 u poslednjem kolu Evropskog prvenstva. Rezultat koji vodi Sloveniju u osminu finala, a Englesku postavlja na prvu poziciju. Jedino što je izvesno kada se reprezentacija Srbije plasira na veliko fudbalsko takmičenje jeste da pred treće kolo grupne faze navijačima ne gine malo kombinatorike i računica šta treba da se desi da bi "orlovi" prošli u narednu rundu. I to da računica nakon trećeg kola ostane samo na papiru, rekli bi zlobnici. Stadion u Kelnu nije na

Bod veći od čitave teritorije Slovenije koji obezbeđuje ekipi Matijaža Keka sigurnu poziciju među najboljim trećeplasiranim ekipama. Englezi su nadirali tokom čitavog meča, ali je disciplinovana i požrtvovana odbrana Slovenaca uspela da odoli naletima favorita u Kelnu. Najozbiljniju priliku i šut ka golu Pikforda je Slovenija imala u petom minutu preko Šeška. Njegov šut glavom nije bio dovoljno jak i nezgodan po golmana Pikforda. U 20. minutu je mrežu Oblaka