Argentinci jedva, i Kanađanima "minimalac"

Sportske.net pre 2 dana  |  Sportske.net

Argentina se mučila i na kraju uspea da savlada Čileance koji su im kao i obično stvorili mnogo muka. "La Roha" se uporno branila, izgledalo je da će uspeti da sačuvaju 0:0, ali je Lautaro Martinez u 88. minutu odbijenu loptu sproveo u mrežu Klaudija Brava, pa je sa dve pobede aktuelni šampion sveta i Južne Amerike već u četvrtfinalu.

Kao i protiv Kanade na startu turnira nisu blistali, ali su zaslužili pobedu, makar i u finišu. Jer, šutnuli su ga golu rivala 23 puta, izveli 11 kornera, dok Čile gotovo nije ni video Martineza izbliza. Mesi je dan pred utakmicu napunio 37 godina, bio je blizu gola u prvom poluvremenu kada je njegov šut okrznuo stativu. Inače tokom prvog dela je dobio nezgodan udarac od Suaza, ali je nastavio meč. Mogao je Čile da šokira rivala prvi put kada su šutnuli na gol, ali