Izvor: Dnevnik/Svet arhiva vesti 27.06.2024
Razmenili ga, pa osudili Rusija u odsustvu osudila Hrvata Vjekoslava Prebega na 23 godine zatvora
Dnevnik 27.06.2024
ZAGREB: Hrvat Vjekoslav Prebeg, koji se kao plaćenik borio na strani Ukrajine, osuđen je u odsustvu u Rusiji na 23 godine zatvora. Prebeg je jedan od petorice stranih državljana koje juče sud u Rostovu na Donu osudio na kazne u rasponu od 3.5 do 23… »
Uhapšeni kapetan i prvi oficir jahte pred suđenje zbog požara na grčkom ostrvu
Dnevnik 27.06.2024
Kapetan i oficir, kao i ostala posada jahte negirali su krivicu pred istražnim sudijom u sredu. ATINA: Grčke pravosudne vlasti pritvorile su kapetana i prvog oficira jahte uoči početka suđenja za izazivanje šumskog požara na ostrvu Hidra za koji se… »
Globalna policijska akcija protiv onlajn prevara Zaplenjeno 257 miliona dolara u 61 zemlji!
Dnevnik 27.06.2024
LION: U globalnoj policijskog akciji protiv onlajn prevara, koja je obuhvatala 61 zemlju, zaplenjena je imovina u vrednosti od 257 miliona dolara, zamrznuto je 6,745 bankovnih računa i razbijene su internacionalne mreže organizovanog kriminala koje su… »
(Video, foto)u toku je državni udar? Predsednik Bolivije upozorio da je u toku neregularno vojno raspoređivanje u La Pazu
Dnevnik 27.06.2024
LA PAZ: Bolivijski predsednik Luis Arse upozorio je danas da je u glavnom gradu La Pazu u toku "neregularno raspoređivanje vojske" izrazivši zabrinutost da je u toku potencijalni vojni puč. U poruci objavljenoj na svojim nalozima na društvenim mrežama… »
Pokušao da se fotografiše, pa se okliznuo niz liticu visoku preko 70 metara Poginuo Belgijanac kod Petrovca, prilikom…
Dnevnik 27.06.2024
Državljanin Belgije koji je u mestu Novoselje u blizini Petrovca, skliznuo je sa litice visoke preko 70 metara, gde je zadobio teške telesne povrede. PETROVAC: Službe zaštite u spasavanja odmah su izašle na teren i izvukle povređenu osobu, koja je davala… »