Šampioni Evrope idu kući: Švajcarci održali čas fudbala Italijanima i prošli u četvrtfinale Evropskog prvenstva! (video)

Hot sport pre 2 dana

Zalužena pobeda i prolaz Švajcaraca Fudbaleri Švajcarske savladali su Italiju u osmini finala Evropskog prvenstva i potpuno zasluženo prošli u narednu fazu takmičenja – 2:0 (1:0) Italijani, branioci titule, su od početka turnira pokazali više mana nego vrlina, a to su danas Švajcarci itekako iskoristili.

Bili su bolji tim na terenu veći deo meča, postigli golove na vreme i odveli utakmicu u tok kakav baš njima odgovara. Prvi pogodak viđen je u 37. minutu i delo je Rema Frojlera, fudbalera Atalante. Konačan rezultat postavio je Ruben Vargas u prvom minutu drugog poluvremena, asistent prvog gola. Izabranici Murata Jakina će u nastavku takmičenja odmeriti snagu protiv bolje iz duela Engleska – Slovačka.