Fudbaleri Švajcarske i Nemačke u četvrtfinalu Evropskog prvenstva

RTV pre 3 dana  |  Tanjug

BERLIN - Fudbalska reprezentacija Švajcarske plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je danas u Berlinu u osmini finala pobedila branioca titule, selekciju Italije rezultatom 2:0 (1:0). U četvrtfinale Evropskog prvenstva plasirala se i fudbalska reprezentacija Nemačke pošto je večeras u Dortmundu pobedila selekciju Danske rezultatom 2:0 (0:0).

Golove za Nemačku postigli su Kai Haverc u 53. iz penala i Džamal Musijala u 68. minutu. Utakmica je bila prekinuta u 36. minutu prvog poluvremena zbog loših vremenskih uslova, ali je nastavljena posle pauze od skoro 25 minuta. Nemačka će petog jula u četvrtfinalu EP igrati protiv pobednika meča Španija - Gruzija, koji je na programu sutra od 21 čas. Domaći fudbaleri su imali loptu više u posedu na početku utakmice. Nemački fudbaler Niko Šloterbek je postigao gol u