Šampion eliminisan sa euro 2024: Sjajna Švajcarska šokirala Italiju i plasirala se u četvrtfinale (foto/video)

Večernje novosti pre 2 dana

ŠVAJCARSKA je prvi četvrtfinalista Evropskog prvenstva, pošto je u Berlinu pobedila aktuelnog šampiona selekciju Italije sa 2:0.

FOTO: Tanjug/AP "Sajdžije" su odlično igrale, posebno u prvom poluvremenu, što pokazuje rezultat, ali i statistika. Odnos u šutevima u tom delu susreta bio je 10:1 (3:0 u okvir gola), posed lopte je takođe bio na strani tima Murata Jakina - 55:45%. Na kraju je bilo 16:9 (4:1 u okvir). Švajcarska je za ofanzivan pristup nagrađena pogotkom koji je u 37. minutu postigao Remo Frojler. Ruben Vargas je ubacio loptu sa leve strane, dobro ju je primio fudbaler Bolonje, a