Poslednji duel osmine finala na evropskom prvenstvu pripao turcima: Demiral heroj nacije

Dnevnik pre 3 dana  |  Dnevnik.rs

Fudbaleri Turske savladali su Austriju sa 2:1 u osmini finala Evropskog prvenstva i zakazali duel sa Holanđanima koji se igra šestog jula od 21 čas.

Fudbaleri Turske iznenadili su sve na stadionu, a i pred malim ekranima i poveli u drugom minutu. Turci su se izborili za korner, Baumgartner je traljavo reagovao, a na loptu je natrčao Merih Demiral i šokirao Austrijance. Malerozni Baumgartner je potom promašio i sjajnu šansu, a potom su Turci nastavili sa napadima. Najviše problema Pencu pravili su Jildiz i Guler. U finišu prvog poluvremena Austrijanci su zaigrali konkretnije i najavili bolju igru u nastavku. U