Rumuni nemoćni protiv Holanđana - "lale" u četvrtfinalu, Turska srušila Austriju!

RTV pre 1 dan  |  Tanjug, B92

MINHEN - Fudbalska reprezentacija Holandije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je večeras u Minhenu u osmini finala pobedila Rumuniju rezultatom 3:0.

Fudbaleri Rumunije su bolje otvorili meč, a prvu šansu su imali u 14. minutu preko Denisa Mana, koji je šutirao preko gola. Holandija je potom zaigrala angažovanije, a poveli su u 20. minutu. U listu strelaca upisao se Kodi Gakpo. Fudbaleri Holandije su nastavili sa dobrom igrom, ali do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata. Holandski fudbaleri su bili bolji rival i na početku drugog poluvremena, a Virdžil van Dajk je u 58. minutu pogodio stativu.