Juniorski reprezentativac Srbije Andrija Mihajlović osvojio bronzu na EP u rvanju

RTS pre 2 dana

Juniorski reprezentativac Srbije u rvanju Andrija Mihajlović osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za rvače do 20 godina, koje se održava u Novom Sadu.

Mihajlović je na putu do bronzane medalje u kategoriji do 87 kilograma grčko-rimskim stilom u osmini finala pobedio Gulijeva iz Azerbejdžana, a u četvrtfinalu je bio bolji od Grka Papasa. Srpski rvač je u polufinalu poražen od Bolkvadzea iz Gruzije, koji je potom osvojio titulu šampiona Evrope. Mihajlović je zatim u borbi za treće mesto pobedio Vojčeha Ivanovskog iz Poljske sa 2:1. Ovo je bila prva medalja za rvače Srbije na juniorskim šampionatima Evrope posle 11