Fudbaleri Francuske posle penala pobedili Portugaliju, u polufinalu EP protiv Španije

RTV pre 3 dana  |  Tanjug

HAMBURG - Fudbalska reprezentacija Francuske plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je večeras u Hamburgu u četvrtfinalu posle penala pobedila Portugaliju rezultatom 5:4, posle 120 minuta igre bilo je 0:0.

Francuska će u polufinalu 9. jula u Minhenu od 21 čas igrati protiv Španije koja je u četvrtfinalu pobedila Nemačku sa 2:1 posle produžetaka. Francuska je prva imala šansu na meču. Teo Ernandez je u 20. minutu snažno šutirao po sredini gola, ali je golman reprezentacije Portugalije Diogo Kosta uspešno intervenisao i odbio loptu. Portugalija je imala priliku u 42. minutu kada je Bruno Fernades šutirao preko gola iz slobodnog udarca. Fernades je u 61. minutu imao