Rade Bogdanović se ne slaže sa odlukom sudije: „Što se tiče penala, sramota za UEFA“ (video)

Hot sport 10.07.2024

Penal koji je Englesku vratio u život Fudbalski analitičar Rade Bogdanović izrazio je nezadovoljstvo suđenjem na meču između Holandije i Engleske, ocenjujući da je dosuđeni jedanaesterac za izabranike Gareta Sautgejta bio prestrogo dosuđen.

Kontroverzni momenat se dogodio u 16. minutu utakmice kada je defanzivac Holandije, Denzel Damfris, krenuo otvorenim đonom na napadača Engleske, Harija Kejna. Sudija Feliks Cvajer nije odmah dosudio penal, ali nakon pregleda VAR-a, odlučeno je da postoji osnova za najstrožu kaznu. Hari Kejn je bio precizan sa bele tačke, donoseći Engleskoj izjednačenje (1:1). Ipak, Bogdanović smatra da je odluka bila pogrešna. – Sadržajno i dinamično prvo poluvreme, to smo i