Насловне стране за четвртак, 11. јул 2024. године

Бета 11.07.2024

Београдски дневни листови на насловним странама данашњих издања пишу о обележавању Дана сећања на геноцид у Сребреници, о ископавању литијума у Србији, о хапшењима због прања новца и о другим темама.

АЛО - Изјава министра финансија Синише Малог о изменама Закона о породици: За прво дете 500.000 за друго 600.000 динара.

БЛИЦ - "Балкан гори", о рекордним температурама. "Места на буџету у Нишу, Новом Саду и Крагујевцу", о непопуњеним местима на факултетима у Србији.

ВЕЧЕРЊЕ НОВОСТИ - Лист преноси изјаву председника Србије Александра Вучића "Нисмо ничији пиони, Србија вам неће бити плен као 1999. године". "Грешка за нас 'Кобре' не постоји", о строгим критеријумима и захтевним обукама припадника елитних јединица Војске Србије.

ДАНАС - "Негирање геноцида руши положај Србије у свету", пише лист о обележавању годишњице геноцида у Сребреници. Професор Правног факултета у Београду Миодраг Јовановић у интервјуу за лист каже "Уставни суд се понаша као слепи бранилац самовоље председника". "Пројекат 'Јадар', спремимо се за најгоре", пише лист.

ИНФОРМЕР - "Литијум је наша шанса!", о најави отварања рудника на подручју Лознице.

КУРИР - "Директно", назив текста у којем се преноси изјава председника Србије Александра Вучића у којој најављује могућност отварања рудника литијума у западној Србији.

НОВА - "Медијска офанзива власти у служби Рио Тинта, о кампањи медија и промоцији ископавања литијума. "Ухапшени руководиоци трговинског ланца Аман", о акцији МУП спроведеној због сумње на прање новца.

ПОЛИТИКА - "Урсула фон дер Лајен лобира за подршку у ЕП", пише лист. "Око 150.000 људи прошле године променило пребивалиште", о промени места становања у Србији.

СРПСКИ ТЕЛЕГРАФ - "Велико прање пара у Аману", лист пише о хапшењу више одговорних особа из тог трговинског ланца.

(Бета, 11.07.2024)

Прочитајте још

Кључне речи

Друштво, најновије вести »