Sa brigama na "drim tim": Jokić se utopio u napadačko sivilo Srbije u porazu od Australije

Večernje novosti 16.07.2024

NISU košarkaši Srbije imali dobru uvertiru za današnji duel sa američkim „drim timom“ na pripremnom turniru u Abu Dabiju (18.00). Bilo je znatno više loših nego dobrih stvari u porazu od Australije (73:83), posebno u napadačkom delu igre u kojem nismo videli jasnu koncepciju.

FOTO: AP/Tanjug Promešao je Pešić karte za duel sa „bumersima“. Odlučio je da odmori Bogdanovića i da već u uvodnoj četvrtini pruži priliku Jaramazu, Pokuševskom i Radanovu, momcima sa kraja spiska putnika za Pariz. Kao ni protiv Francuske, nismo dobro izgledali u prvih deset minuta. Pet izgubljenih lopti, od toga dve Micića kao startnog plejmejkera, šut iz igre 5/14 i jedan jedini Jokića tek u 8. minutu. Naš NBA superstar je skakao i asistirao, ali je loptu primao