Bruka velikana bivše Jugoslavije: Primio pet golova od ekipe iz Andore i ispao iz Evrope

Nova 18.07.2024  |  Autor: Dušan Marković

Fudbaleri mostarskog Veleža završili su evropsku priču za ovu sezonu već na samom startu, doživevši teški poraz od Inter Eskaldesa iz Andore u prvom kolu kvalifikacija za Ligu konferencije.

Posle nerešenog rezultata 1:1 u prvoj utakmici na Grbavici u Sarajevu, Inter Eskaldes je u revanšu pobedio sa ubedljivih 5:1. Uprkos dobrom početku utakmice i šansi da povedu iz penala u 39. minutu, Velež nije uspeo da realizuje prednost. Nermin Haskić je pogodio stativu, a situacija se dodatno pogoršala kada je Lopez postigao gol za Inter Eskaldes pet minuta kasnije. Lopez je ponovo zatresao mrežu Veleža u nadoknadi prvog poluvremena. Mostarci su na početku drugog