Odbojkašice pobedile Poljsku u generalnoj probi za OI, odbojkaši zbog blokade ipak ostali u Beogradu

RTV 19.07.2024  |  Tanjug

MJELEC - Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je Poljsku rezultatom 3:1 (17:25, 25:21, 25:15, 25:19) za 97 minuta u generalnoj probi za Olimpijske igre.

Srbija je ostvarila pobedu u poslednjoj utakmici na Memorijalu "Agata Mruz Olševska" koji se organizuje u čast preminule poljske reprezentativke. Iako je Poljska prilično lako osvojila prvi set, Srpkinje su bez većih problema preokrenule meč jer su bile dominantne u svakom od naredna tri seta. Povratak u Beograd planiran je za subotu, 20. jul, a put reprezentacije u Pariz za utorak, 23. jul. Srbija će u Parizu igrati u grupi A sa Francuskom, Kinom i SAD. Odbojkaška