Kragujevačka istorija: Prva evropska pobeda Radničkog, savladan Mornar u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija

Dnevnik 25.07.2024  |  Dnevnik.rs
Kragujevačka istorija: Prva evropska pobeda Radničkog, savladan Mornar u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu…

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca pobedili su barski Mornar rezultatom 1:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija, prvoj utakmici kluba u evropskim takmičenjima.

Kragujevčani su bili mnogo bolji rival u prvih 45 minuta igre, ali nisu uspeli da iskoriste nekoliko dobrih prilika. Ofanzivniji i bolji bio je od prvog minuta Radnički, ali revanš neće biti lak jer je Mornar pokazao da nije predaleko po borbenosti i kvalitetu u odnosu na Šumadince. Pobeda crveno-belih mogla je da bude ubedljivija, ali blistao je golman Stefan Popović. Upisao je nekoliko intervencija, ali u 72. minutu je konačno savladan. Kilijan Bejvis je