Rasplet u grupi B na olimpijskim Igrama: Fudbaleri Argentine bolji od Iraka, Španci od Dominikanske Republike

Kurir 27.07.2024

Fudbaleri Argentine pobedili su selekciju Iraka 3-1 u drugom kolu Olimpijskih igara u Parizu, dok su fudbaleri Španije istim rezultatom savladali Dominikansku Republiku.

U drugom kolu Grupe B na Igrama, Argentina je povela golom Tijaga Almade u 13. minutu, dok je Iračanin Ajmen Husein u četvrtom minutu nadoknade postigao izjednačujući pogodak. Argentina je povela 2-1 golom Lusijana Gondua u 63. minutu, a konačnih 3-1 postavio je Ezikijel Fernandez golom u 85. minutu meča. U duelu Španije i Dominikanske Republike, koji je odigran u okviru Grupe C, vodeći gol za Špance postigao je Fermin Lopez u 24. minutu. Dominikanska Republika je