Košarkašice Srbije odbranom pobedile Kineskinje i obezbedile plasman u četvrtfinale OI

Politika 31.07.2024

Košarkašice Srbije savladale su u drugom kolu grupne faze aktuelnog takmičenja reprezentaciju Kine rezultatom 81:59 (23:17, 22:22, 17:11, 19:9) i tako se plasirale u nokaut fazu odnosno četvrtfinale.

Naredni meč igraju protiv Španije za prvo mesto u grupi. Dobro su srpske košarkašice otvorile utakmicu i uspevale su tokom svih deset minuta da kontrolišu ritam. Najveću prednost stekle su u samoj završnici prve deonice koju su završile rezultatom 23:17. Drugu četvrtinu bolje su otvorile Kineskinje, uspele su i da preokrenu, ali Srpkinje ponovo u završnici pojačavaju tempo i stižu do 45:39. Na početku drugog poluvremena srpske košarkašice stigle su do dvocifrene