Fudbaleri Vojvodine eliminisani od Ajaksa u kvalifikacijama za Ligu Evrope (video)

Politika 01.08.2024

NOVI SAD – Fudbaleri Vojvodine poraženi su večeras od Ajaksa rezultatom 3:1 u drugoj utakmici kvalifikacija za Ligu Evrope.

U prvoj utakmici u Amsterdamu bilo je 1:0 za Ajaks, pa je tako holandski tim prošao u sledeće kolo ukupnim rezultatom 4:1. Ajaks je poveo u 53. minutu golom Josipa Šutala. Vojvodina je izjednačila šest minuta kasnije pogotkom Lazara Nikolića. Gosti iz Amsterdama su ponovo poveli u 85. minutu golom Hata, a konačan rezultat 3:1 postavio je Bertrand Traore u 92 minutu. Vojvodina će takmičenje nastaviti u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencije protiv Maribora.