Šesti dan Igara u Parizu - basketaši zabeležili dve pobede, Đoković u polufinalu

RTS 01.08.2024

Šestog takmičarskog dana Olimpijskih igara u Parizu srpski strelac Lazar Kovačević završio je kao poslednji u finalu discipline malokalibarska puška, trostav. Džudista Aleksandar Kukolj eliminsan je u prvom kolu u kategoriji do 100 kilograma. Andrej Barna nije izborio plasman u polufinale trke na 50 metara slobodnim stilom. Basketaši su u veoma uzbudljivom duelu pobedili Holandiju sa 21:19, a nadigrali su i Francusku sa 19:16. Vaterpolisti su doživeli novi poraz. Novak Đoković je izborio polufinale pobedom

Rezime današnjih rezultata srpskih olimpijaca - Srpski strelac Lazar Kovačević završio je učešće na Olimpijskim igrama u Parizu kao poslednji u finalu trostava malokalibarskom puškom na 50 metara. - Basketaši Srbije zabeležili su drugi trijumf na olimpijskom turniru, pošto su savladali reprezentaciju Holandije rezultatom 21:19. Kasnije su bili bolji i od Francuske sa 19:16. - Veslači Nikolaj Pimenov i Martin Mačković, srpski predstavnici u muškom dubl skulu,