Peterci ponovo kobni za Crnogorce - Italijani u četvrtfinalu

Sportske.net 01.08.2024  |  Sportske.net

Vaterpolisti Crne Gore upisali su i treći poraz na olimpijskom turniru u Parizu, drugi na peterce, pa ipak imaju dva boda na svom kontu. "Ajkule" su danas u trećem kolu grupe A izgubile od Italije sa 11:9. "Azuri" su u prva dva kola zabaleželi trijumfe nad Amerikom i Hrvatskom, pa će se sa Grcima boriti za prvo mesto.

Pobednik tog duela bi mogao da bude rival Srbije u četvrtfinalu, ukoliko naš tim savladala Francusku i prođe dalje. Velika borba se vodila između Italijana i Crnogoraca. Nakon sve tri četvrtine rezultat je bio izjednačen (2:2, 4:4 i 7:7), na ulasku u poslednja dva minuta je bilo 8:8. Oba tima imala su napade za pobedu, ali se mreže nisu tresle, pa se otišlo na peterce. U penal seriji tri neiskorišćena penala Crne Gore, trijumf za Italiju, a novi bod za izabranike