LE (kval) - Makabi slavio u Litvaniji, Lazetić sve bliži povratku u Bačku Topolu!

Sportske.net 06.08.2024  |  Sportske.net

Fudbaleri Makabija iz Tel Aviva savladali su kao gosti ekipu Panevežisa rezultatom 2:1 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Izabranici Žarka Lazetića opravdali su ulogu favorita u Viljnusu, a to su pokazali već tokom prvih deset minuta igre kada je "Ponos Izraela" već stekao dva gola prednosti. Makabi je poveo već u trećem minutu golom Dora Pereca, da bi sedam minuta kasnije on bio u ulozi asistenta prilikom pogotka Dora Turgemana. Gosti su spustili ritam tokom drugog poluvremena, što je Panevežis iskoristio da umanji zaostatak u 70. minutu preko Siverta Gusijasa. Bolji iz ovog dvomeča