Izvor: RTS/Regioni arhiva vesti 15.08.2024
Visoke temperature povećavaju rizik od požara na otvorenom
RTS 15.08.2024
Ove nedelje na području Suve planine dogodila su se tri požara, u kojima je izgorelo više od 100 hektara niskog rastinja, listopadnih i borovih šuma. Zbog izuzetno viskokih temperatura, povećan je broj požara na otvorenom širom Srbije. Dvadeset… »
Porodična radionica tradicionalnog veza u čačanskoj Atenici
RTS 15.08.2024
Proizvodi od srpskog platna i lana sa sertifikatom Ministarstva privrede izrađuju se u porodičnoj radionici u čačanskom naselju Atenica. Odeća ukrašena tradicionalnim vezom tražena je i u svetu. Kosovski, šumadijski vez, manastirski motivi… »
Velimirovi obnovili vodicu kod Farkaždina da se sačuva tradicija
RTS 15.08.2024
Za verske objekte - vodice - uvek se vezuju isceliteljska svojstva. Smatra se da ih je bilo 300 u Panonskoj niziji, uglavnom pored sela sa pravoslavnim stanovništvom. Vodice koje se nalaze osam kilometara od sela Farkaždin obnovila je porodica… »
Tropski talas usporio radove na rekonstrukciji mosta u Priboju kod Leskovca
RTS 15.08.2024
Počela je kompletna rekonstrukcija mosta preko Jablanice na ulazu u selo Priboj koju finansira grad Leskovac. Zbog oštećenja od prošle jeseni zabranjen je za korišćenje. Tropske temperature radove su usporili, ali ih nisu prekinuli. Na znoj se ne… »