Šokantna scena na teniskom terenu! Rune seo na klupu i onesvestio se! Zvuči neverovatno, ali nastavio je da igra i pobedio je!

Kurir 16.08.2024
Šokantna scena na teniskom terenu! Rune seo na klupu i onesvestio se! Zvuči neverovatno, ali nastavio je da igra i pobedio…

Danski teniser Holger Rune plasirao se u osminu finala mastersa u Sinsinatiju, pošto je pobedio 39. igrača sveta Portugalca Nuna Borhesa posle dva seta, 6:3, 7:6.

Rune, 16. teniser sveta, pobedio je posle sat i 49 minuta. On je tri puta oduzeo servis protivniku, koji je napravio jedan brejk. Zanimljivo je da je Danac do pobede stigao nakon što je usled velike vrućine na trenutak izgubio svest dok je sedeo na stolici tokom jedne od pauza. Rune će igrati protiv boljeg iz duela Španca Karlosa Alkaraza i Francuza Gaela Monfisa, čiji je meč noćas prekinut zbog kiše. Uoči prekida Alkaraz je prvi set dobio 6:4, a u drugom setu