Golovima Aleksandra Mitrovića i Sergeja Milinkovića Savića Al Hilal osvojio saudijski Super Kup

Politika 18.08.2024

Dva gola Aleksandra Mitrovića i jedan Sergeja Milinkovića Savića bili su više nego dovoljni da njihov klub Al Hilal osvoji u subotu uveče super kup Saudijske Arabije, ubeljivom pobedom od 4:1 nad ekipom Al Nasr u kojoj igra Kristijano Ronaldo.

Ronaldo je bio jedini strelac za svoju ekipu, ali to je bilo premalo za razigrane igrače Al Hilala koji su sva četiri gola postigli u razmaku od samo 17 minuta. Al Nasr je poveo u 44. minutu preko Ronalda, izjednačio je Milinković Savić u 55 minutu, da bi potom Mitrović za samo šest minuta sa dva pogotka rešio pitanje pobednika. Četvri pogodak Brazilca Malkoma samo je zapečatio sudbinu Ronaldovog tima. „Pokazali smo u drugom poluvremenu koliko smo dobri”, rekao je