Zvezda u grotlu marakane izborila Ligu šampiona: Crveno-beli pred fantastičnim Delijama srušili Bode Glimt i plasirali se u elitu!

Kurir pre 20 dana
Zvezda u grotlu marakane izborila Ligu šampiona: Crveno-beli pred fantastičnim Delijama srušili Bode Glimt i plasirali se u…

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u Ligu šampiona Zvezda je u revanš meču u Beogradu savladala norveški Bode Glimt rezultatom 2:0 i nadoknadila poraz iz Norveške (1:2).

Strelci su bili Duarte iz penala u 26. minutu i Spajić u 59. minutu. Crveno-belli su tako po četvrtim put u polsednjih osam sezona izborili plasman u elitno takmičenje. Ivanić je već u šestom minutu loše šutirao iz izgledne situacije. Sjajan udarac Hvanga u 13. minutu, krajnjim naporom osujetio je Haikin i izbacio loptu u korner. Inicijativa se isplatila u 26 . minutu, Milton je oboren u šesnaestercu a Duarte bio siguran sa "kreča" za 1:0. Crveno-beli su nastavili