Partizan uspeo što niko nije – od Lige šampiona do jeseni bez Evrope

RTS pre 16 dana

Fudbaleri Partizana su novim porazom od Genta – 1:0, odnosno sa 2:0 u ukupnom skoru, eliminisani iz kvalifikacija za Ligu konferencija, samim tim i evropskih takmičenja. Crno-beli su jedini sastav koji je ove sezone krenuo od kvalifikacija za Ligu šampiona i uspeo da ostane bez učešća u bilo kom od tri ranga evropskih liga.

Neslavni rezultat i za crno-bele i za ukupni koeficijent srpskih klubova u Evropi. Kao i u finišu duela u Beogradu, tako i u prvom poluvremenu u Gentu, Partizan nije uspeo da dobre prilike pretvara u pogotke. Belgijski tim je kontrolisao igru i došao do nove pobede nad Partizanom, trećom u četiri međusobna duela. Gol za trijumf Genta postigao je Matijas Delorž u 88. minutu. Stanojević je iznenadio odlukom do skoro problematični Kalulu menja Saldanju u napadu, a da