Kakva utakmica: Faulovi, dva crvena i pobeda Danske nad Švajcarskom u Ligi nacija

Večernje novosti pre 13 dana

Fudbalska reprezentacija Danske savladala je Švajcarsku rezultatom 2:0 u prvom meču Lige nacija.

FOTO: AP/Tanjug Danska i Švajcarska odigrali su prilčno mirno poluvreme. Nije bilo gotovo ni jedne ozbiljnije šanse u prvih 45 minuta. Danci jesu imali malu prednost u samoj igri ali nisu uspevali da je realziju, dok su "sajdžije" vrebale svoje šanse uglavnom kroz kontra napad i prekid. Popustila je Švajcarska odbrana sa igračem manje u 82. minutu i Patrik Dorgu je postigao pogodak. Jasno je bilo da se igra Švajcarske poptuno raspala kada je kapiten Granit Džaka u