Fudbal: Remi Srbije i evropskog prvaka Španije na startu novog ciklusa Lige nacija

Blic pre 10 dana

Fudbalska reprezentacija Srbije je na debiju u elitnoj A diviziji Lige nacija osvojila bod protiv evropskog prvaka Španije.

U znatno izmenjenom sastavu u odnosu na Euro 2024. u Nemačkoj, „orlovi" su odoleli nasrtajima protivnika i sačuvali mrežu od „crvene furije", na utakmici koja je završena 0:0. Srbija se tokom većeg dela meča mahom branila, čekajući svoju šansu iz kontra napada. Najizgledniju priliku Srbija je imala u 34. minutu kada je Luka Jović promašio zicer, našavši se oči u oči sa španskim golmanom Davidom Rajom, posle dodavanja Andrije Živkovića. Španija je u nastavku