Izvor: Alo/Društvo arhiva vesti 06.09.2024
Evo šta nas čeka sa vremenom za vikend Zna se kad će kiša
Alo 06.09.2024
U Beogradu će tokom vikenda biti pravo letnje vreme, ali se ne očekuju vrućine poput onih od prethodnih dana, kada je temperatura dostizala čak i 37°C. Biće i vetrovito. U subotu nakon oblačnijeg jutra, tokom dana sunčano i toplo. Maksimalna temperatura… »
Za srpskim ćilimom ludi i Britanci Vredni ljudi čuvaju našu tradiciju, vladaju zanatom kom se dive
Alo 06.09.2024
Sombor i njegova okolina svetski su poznati i po ćilimu. Tradicionalna rukototvorina žena iz zapadne Bačke, odnosno iz sela Stapar neizostavni je diplomatski poklon pokrajinske i republičke Srbije, ali i Narodne skupštine. Stapar govori tajnama i… »
Na poznatoj putnoj deonici privremena obustava saobraćaja! Ovako će zatvarati trake!
Alo 06.09.2024
Saobraćaj se odvija slobodnim saobraćajnim trakama. Na delu auto-puta kod petlje Lasta-Bubanj Potok, u smeru ka Nišu danas do 18 časova traju radovi na postavljanju privremene saobraćajne signalizacije i za saobraćaj se naizmenično zatvaraju krajnja… »
U ovim delovima Srbije već pljušti Evo gde će sve grmeti i padati posle podne i uveče
Alo 06.09.2024
Ovog jutra preko jugozapadnih predela Srbije premeštao se oblačni sistem sa kišom i pljuskovima. U ovom času on se premešta preko juga Srbije i donosi pljuskove sa grmljavinom širem području Kosova i Metohije, a u nastavku prepodneva pljuskova sa… »
Oko 80 dece dnevno boravi u svratištu Desetogodišnji Branko ima četiri sestre i jednog brata i svi su dolazili u ovu ustanovu…
Alo 06.09.2024
Početak septembra i nova školska godina povećali su i broj dece koja koriste usluge Svratišta. Svakog dana po obrok i da uradi domaći zadatak dođe njih 80-oro. Za donacije su uvek otvoreni, ali kažu, treba im stabilno i sigurno finansiranje. Ministar… »
Niste bili na letovanju!? Pravi je trenutak da posetite obalu Crvenog mora i iskoristite septembarsku last minute akciju
Alo 06.09.2024
Hurgada iz prve ruke! Verovatno ste već odavno čuli ovaj slogan, a niste znali odakle potiče… Wayout je još pre 18 godina, kao svoju prvu destinaciju, otvorio Hurgadu. U proteklih 18 godina, a zahvaljujući svojim putnicima, postali smo tur operater br.1… »
Od novembra sistem EES stupa na snagu! Seničić: Služiće za registraciju ulaska i izlaska iz EU, evo kako će funkcionisati!
Alo 06.09.2024
Seničić kaže da se podaci stavljaju u fajl sa imenom i pasošem. Kako je najavljeno iz Evropske unije, 10. novembra počeće da važi sistem EES ili "egzit entri", što će se faktički koristiti za registraciju ulaska i izlaska iz EU, istakao je direktor JUTA… »
Samo u kavali i na Tasosu naplaćeno 8,5 miliona evra! Pljušte kazne na omiljenim srpskim plažama, ovo je razlog
Alo 06.09.2024
U Dodekanezu, koji obuhvata Rodos, razmotrene su 973 žalbe, a inspekcije su samo na ostrvu Rodos napisale kazne u vrednosti višoj od 1,25 miliona evra. Borba grčke vlade protiv onih koji zloupotrebljavaju plaže i nezakonito zloupotrebljavaju ono što nije… »

