Fudbaleri Rumunije deklasirali takozvano Kosovo, meč obeležili incidenti na tribinama

Politika pre 10 dana

Fudbaleri Rumunije deklasirali su takozvano Kosovo rezultatom 3:0, a meč prvog kola grupe C2 Lige nacija igran u Prištini obeležili su teški incidenti domaćih navijača koji su žestoko vređali gostujuće igrače, zviždali rumunskoj himni i mahali zastavama Albanije i tzv OVK.

Navijači takozvanog Kosova zviždali su himni Rumunije i mahali zastavama Albanije i tzv. OVK pred početak meča grupe C2 u Ligi nacija. Navijači su na stadionu "Fadilj Vokri" u Prištini dočekali igrače Rumunije žestokim uvredama, zastavama Albanije i tzv. OVK, a zatim su horski zviždali tokom intoniranja rumunske himne. Golom fudbalera Parme Denisa Mana u 40. minutu Rumunija je otišla na poluvreme prednošću 1:0. Prethodni meč Rumunije i tzv. Kosova, u