Aleksandri Andrić bronza na juniorskom EP u Talinu

Sport klub pre 13 dana  |  Autor: Dušan Vasiljević

Srpska džudistkinja u kategoriji do 70 kilograma u duelu za treće mesto savladala je na "zlatan bod" posle četiri minuta i 21 sekunde, Slovakinju Emu Fizelovu i pridružila se drugarici iz reprezentacije Nikolini Nišavić (do 52 kg), koja je dan ranije osvojila evropsku krunu na Šampionatu u Estoniji.

Juniori Srbije osvojili su na Evropskom šampionatu u Talinu dve medalje, a moglo ih je biti i više, što ne znači da neće u nastavku takmičenja, jer predstoje još dva takmičarska dana. U subotu je poslednjij takmičarski dan za individualne borbe, gde će Srbija imati šestoro predstavnika na tatamiju. Potom je u nedelju takmičenje ekipa. „Orlići“ su u Estoniju doputovali u brojnom sastavu, od 17 članova, sa devetoricom u muškoj i osam u ženskoj konkurenciji, sasvim