Istorijska katastrofa Dinama - niko nikad nije primio više golova na utakmici Lige šampiona

RTS pre 1 dan

Dinamo iz Zagreba je porazom od Bajerna rezultatom 9:2 ušao u istoriju kao ekipa koja je primila najveći broj pogodaka na jednom susretu Lige šampiona.

Katastrofa Zagrepčana se mogla naslutiti već u prvom delu kada je Bajern vodio sa 3:0, da bi se odbrana gostiju u nastavku u potpunosti predala i pretrpela debakl. Uspeo je Dinamo nakratko da učini meč interesantnijim sa dva brza pogotka na početku drugog poluvremena, ali je usledio brutalan odgovor Bavaraca. Kejn je postigao ukupnoi četiri gola, od čega tri sa penala, a u listu strelaca se dva puta upisao i Olise. Bio je to prvi put da je neka ekipa primila devet