Zvezda izgubila od Benfike na startu Lige šampiona i pored sjajne partije u drugom poluvremenu

Danas pre 4 sati  |  V. N.

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su u Beogradu od Benfike rezultatom 2:1 (2:0) u utakmici prvog kola Lige šampiona.

Golove za goste postigli su Akturkoglu u 9. i Kokču u 29. minutu, a strelac jedinog pogotka za domaćina bio je Milson u 86. minutu. Benfika, koja je u najavi duela predstavljena kao ekipa u krizi, odigrala je sjajno u prvih deset minuta meca na “Marakani” i postigla gol iz prve sanse. Gosti su potom izdržali pritisak domaćina koji je trajao petnaestak minuta, da bi overila trijumf prelepim golom Kokčua iz slobodnog udarca. Krajem prvog poluvremena povredio se desni